Mi az a fagocitátum?
Egy mondatot (citátum) bekebelez egy nagyobb szövegtest (fagocita), majd ezt egy még nagyobb folyja körbe... Többszöri fagocitózis...
Fagocitátum az interneten |
Oktatási módszer lett szövegtechnikámból
Új főblogomban számoltam be arról, hogy oktatási módszer lett szövegtechnikámból. Novelleíráshoz találtam ki, Évával és szép emlékű Békés Palival írtunk is egyet-egyet. A minap viszont felfedeztem, hogy leleményem tankönyvekbe vándorolt.
Fagocitátum: egy általam 2007-ben kitalált szövegalkotási eljárás, illetve egy induló mondat - mint idézet - körbeírásának és bekebelezésének ismétlésével létrejött szöveg. Oktatási módszerré vált, iskolai feladatgyűjteményekben, tankönyvekben szerepel: Fagocitátum: oktatási módszer lett szövegtechnikámból. Ennek nagyon örülök, ha el is tér attól, hogy két író a kiinduló mondat sorozatos újbóli körbeírásával jut el egy írásműig.
Mivel a kulcsszóra keresve ezt a posztot kidobja a kereső, az MI-vel íratni akarta a témában egy rezümét. Ilyen silányra futotta tőle:
A Google Bard csapnivaló összefoglalója (2023):
A "Fagocitatum" egy olyan szövegtechnika, amelyet Balla D. Károly irodalomtanár talált ki. A módszer lényege, hogy a szöveget idézetekből és idézetszerű mondatokból építik fel. A fagocitátum egy olyan szövegalkotó eljárás, amelyben a szöveg idézetekből és idézetszerű mondatokból áll. A módszer lényege, hogy a szöveget idézetekből és idézetszerű mondatokból építik fel. Az idézetek egyrészt a szöveg tartalmát erősítik, másrészt a szöveget érdekesebbé és izgalmasabbá teszik. A fagocitátum egy olyan szövegtechnika, amely nagyszerű eszköz lehet az irodalomtanításban. A módszer segítségével a diákok megtanulhatják az írók stílusát és technikáit, valamint megismerhetik a különböző irodalmi műfajok sajátosságait. A fagocitátum egy olyan szövegtechnika, amely nagyszerű eszköz lehet a kreatív írásban is. A módszer segítségével a diákok megtanulhatják, hogyan lehet izgalmas és érdekes szöveget írni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése